A 13. századi Szűz Mária születésének tiszteletére szentelt templom Feketenyéken (Čierny Brod) található a Heď falurészen. A téglaépítésű román stílusú épületek jellegzetes csoportjába tartozik, esztétikus szobrászati díszítéssel ellátott, továbbá vakolatlan téglafalazatával nyűgözi le az oda érkezőket. Mint sok más ősi templomnak, ennek sincs tornya, de szerepét egy egyszerű fa harangtorony tölti be, amely a közelben áll. Napjainkban jó állapota ellenére alapvetően kihasználatlanul áll.
A deáki (Diakovce) Szűz Mária Mennybebemetelének bencés templomának alapítása 11. század végére tehető. II. Paskal pápa oklevele említi először 1102-ben. A 13. század végén a templom és a kolostor épületeit megerősítették. Az épület kétszintes, egy "felső" és egy "alsó templomra" tagolódik, ami nálunk, valamint európai viszonylatban is kivételes megoldás. A templom napjainkban is működik és megközelíthető.
A kismácsédi (Malá Mača) Szent Margit templom, amely a falu melletti mezőn áll, valamikor a 13. század közepén épült. Amikor a 16. században az oszmán birodalom harcosai kifosztották a falut, a lakosok egy kicsit távolabbra költöztek, a mai falu helyére, ahol a sűrű erdő jobban védte őket. A templom azért is érdekes, mert a tornyán nem kereszt, hanem egy török félhold és egy csillag van - a török hódoltság idejéből, amikoris a templom mecsetként szolgált.
A galántai Szent István király római katolikus templom egy monumentális, kéttornyú klasszicista épület barokk elemekkel. A templom 1797 és 1800 között épült és 1805-ben szentelték fel. A belső tér különösen nevezetes értékes barokk oltáráról, amely a 20-ik században lebontott barokk kápolna értékes eredeti berendezéséből származik. Egy másik érdekesség a Ladislav Kubínyi által készített reneszánsz sír a 16. század végéről.
Zsidó temető Galánta - a galántai zsidó temető története 1729-re nyúlik vissza, amikoris gróf Esterházy Ferdinánd a galántai zsidóknak egy imaterem létesítésére szolgáló helyiséget, továbbá egy telket adott a temető számára. A legrégebbi temető az SNP lakótelepen volt, de több mint fél évszázaddal ezelőtt eltűnt. Úgy vélhető, hogy néhány sírkövet áthelyeztek az újabb temetőbe a mai Iskola utcába.
A nagyfödémesi (Veľké Úľany) Kis Kálvária 1740-ben épült, 2004-ben az Európai Unió támogatásával restaurálták és szentelték fel újra. A Kálvária átriuma körte alakú. Itt található a Hétfájdalmú Szűz Mária kápolna, az 1759-ben épült Szűz Mária és Szent János evangélista szobrai, valamint egy 1775-ből származó kőkereszt.
Keresztelő Szent János Születése Plébániatemplom - Jóka legrégibb és máig legnagyobb egyházközsége a római katolikus. A vallási közösséget a 13. században keletkezett, írott anyakönyvei 1732 óta vannak. Az egykori templom, a mai kissekrestye 1250-ben épült román stílusban Keresztelő Szent János tiszteletére. A szentélyt 1456-ban, a főhajót 1549-1577-es években építették átt. 1756-ban valósult meg az az átépítés, amely az eredeti román stílusú rész felhasználásával egy 30 méter hosszú, 8 méter széles egyhajós barokk templommá.
Neogótikus kastély
Fő utca 1006/18
924 01 Galánta
tel.: +421 905 439 618
email: riaditel@matusovazem.eu
Turisztikai információs iroda
Kedd - Péntek: 9,00 - 18,00 óra
Szombat: 9,00 - 17,00 óra
Vasárnap - Hétfő - zárva